5

NEWSLETTER

Zasady Gry w kręgle

Gra składa się z 10 rund (frame’ów), w których gracz ma za zadanie zbicie wszystkich 10 stojących na końcu toru kręgli. Podczas jednej rundy można wykonać maksymalnie dwa rzuty kulą. Jeżeli udaje się strącić wszystkie kręgle za pierwszym razem rezultatem jest tzw. STRIKE, który kończy rundę. W sytuacji kiedy nie wszystkie kręgle zostaną zbite za pierwszym razem gracz ma jeszcze jeden rzut. Jeżeli uda się strącić pozostałe kręgle rezultat nazywa się SPARE, natomiast jeżeli na torze wciąż pozostają niestrącone kręgle jest to tzw. open frame - gracz otrzymuje tylko tyle punktów, ile strącił kręgli.

STRIKE (oznaczenie X)
wszystkie 10 kręgli strącone za pierwszym razem. Gracz otrzymuje maksymalną liczbę - 10 punktów oraz dodatkowo łączną liczbę punktów zdobytych podczas dwóch następnych rzutów kulą.

SPARE (oznaczenie /)
wszystkie 10 kręgli strącone w jednej rundzie. Gracz otrzymuje 10 punktów za rundę oraz dodatkowo liczbę punktów zdobytych podczas następnego rzutu.

OPEN FRAME
w trakcie jednej rundy nie zostały strącone wszystkie kręgle. Gracz otrzymuje tyle punktów, ile strącił kręgli.

MISS
gracz w ogóle nie trafia w kręgle w trakcie rundy.
Najwyższy możliwy do uzyskania wynik po rozegraniu jednej gry (10 rund) to 300 punktów - za 10 potrójnych STRIKÓW.

Parametry kuli:
waga od 6 do 16 funtów (2,72 - 7,20 kg).
W bowling należy grać w specjalnym obuwiu. Buty do kręgli mają podeszwę wykonaną z tworzywa, które pozwala na zrobienie odpowiedniego poślizgu przed rzutem kulą. Buty te chronią także laminaty, z których wykonane są tory bowlingowe. Buty bolingowe w Klubie Regeneracja są po każdym użyciu dezynfekowane oraz dodatkowo każdy gracz ma możliwość otrzymania darmowych jednorazowych skarpetek.